Vytisknout
Zobrazení: 1005

Máte taky takové ty dny, kdy se vám nechce ale lautr vůbec nic? Já dnes jeden z takovýchto dnů mám. Ač se snažím, nějak mi dnes nejde práce od ruky. Přesto jsem tedy zvládla nachystat večerní setkání Čaj o šesté, vyprat jednu pračku špinavého prádla, uklidit dceři pokoj a dokonce jsem si zvládla nachystat i oběd.

Jenže jsem v první části cyklu a tak běžně zvládám úkonů mnohem mnohem víc. A tak tu sedím, hledím co by, kde by a nějak se mi nic nechce. Dokonce jsem si už našla i hru solitér a zahrála si pár koleček. 

Říkám si: jsem hrozná nebo ne?

Uvnitř mě vedu dialog: Ano, mohla bys trochu zabrat. Mohla bys konečně udělat leták k víkendovému semináři a napsat nová témata Čajů na duben. Taky bys mohla umýt ty okna, přes která není vidět. Vždyť to je hodinka a je hotovo. A dneska je tak krásně, co tedy místo toho mytí oken vyjít ven? Na sluníčko? Jsi líná a nic se ti nechce, pak se nediv, že nemáš výsledky, jaké očekáváš.

A druhá moje část oponuje: ale však to doženu. Vždyť poslední dva měsíce jsme jeli na plný výkon, taky si zasloužím naprosté nicnedělání. Je to tak přece v pořádku, že když se člověk přetáhne, tak pak přijde období útlumu.

První kritik: nemělas jít o víkendu tak pozdě spávat. Nebyla bys dnes tak vyšťavená a mohlas mít víc energie, tzn. i víc hotové práce.legs 762565 1280

Obrana: ale vždyť švagr sem nejezdí často, tak jsme ten víkendový čas alespoň využili příjemným pokecem. To je přece ok!

Kritik: ale teď se nevyspíš až do velikonoc. A kdo ví, jestli tam se vyspíš. A budeš unavená a to si máš chystat seminář a přednášky.

Obrana: VŠAK JÁ TO ZVLÁDNU! Teď si to prostě užiju!

Znáte podobné dialogy ve vašich hlavách? A kdo vyhrává? Vnitřní kritik/soudce, nebo vaše srdce - rozum nebo intuice? Jaké je to vaše zakončení?
Vždy nemusí jít o prokrastinaci, ani o lenost. Ty jsou často dlouhodobé. Může jít prostě jen o bojkot těla, kdy bylo dlouho ve stresu a TEĎ chce prostě klid a nic nedělání. A když si nastavíte správně timemanagement, tak si určitě můžete nějaký ten den dáchnout.

A vzkaz mému kritikovi: vidíš, i krátký článek jsem zvládla napsat! :-D